Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce este cabal online ?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ClynC
MembruMembru
ClynC


Mesaje Mesaje : 50
Bani Bani : 129
Reputatie Reputatie : 0

Ce este cabal online ? Empty
MesajSubiect: Ce este cabal online ?   Ce este cabal online ? Icon_minitimeMier Dec 08, 2010 1:01 pm

Ce este Cabal Online?... Ei bine, este un joc de "strategie", daca putem spune asa, in care exista cateva tipuri de caractere. Care sunt aceste tipuri de caractere?
- Warrior
- Blader
- Force Blader
- Force Shielder
- Wizard
- Force Archer
Care este cel mai puternic dintre aceste tipuri de caractere? .. Hmm... Unii spun ca Wizard-ul, dar eu cred ca este Force Shielder-ul. De ce? Pentru ca la levelul maxim al skillului acesta primeste un buff (o protectie) pentru scut cu care nu ia damage(dmg) ,decat daca acesta este peste 4100. Este destul de greu sa dai acest damage.
Care este scpul acestui Cabal Online? Scopul este sa cresti aproximativ 14 bari de experienta, care cresc destul de greu, vreau sa spun, din ce in ce mai greu. Odata ce toate barile au fost umplute cu experienta, in stanga jos iti va aparea un patratel in care va scrie "Level Up". Ce se intampla cand cresti in level? Ei bine, level-ul este foarte important. La fiecare level primesti 5 puncte, pe care le poti pune la Dexteritate(DEX) ; Inteligenta(INT) si Putere(STR). Pe fiecare dintre haine (casca,armura,manusi,ghete), arata cate puncte iti trebuie la fiecare dintre categorii (DEX,INT,STR).
Ce este skillu-ul si la ce foloseste? Skill-ul este folosit pentru puterea armelor sau a vrajilor. In timp ce aduni experienta pentru level(lvl), aduni experienta si pentru skill.
Ce este alz-ul? Alz-ul sunt goldenii sau banii. Poti cumpara cu ei potiuni si imbracaminte si altele.
Ce facem cu core-urile? Core-urile sunt pentru CRAFT. Ce este craftul? A crafta in limba cabalului inseamna a pune optiuni pe imbracaminte.

DEX = dexterity
INT = intelligence
STR = strenght
lvl = level
UCH = Upgrade core (High)
UCM = Upgrade core (Medium)
UCL = Upgrade core (Low)
FCH = Force Core (High)
MP = Map Part
PvP = Player vs Player
GvG = Guild vs Guild
PvM= Player vs Monster
exp = experience
xp = experience
FS = Force Shielder
FB = Force Blader
FA = Force Archer
Wiz = Wizard
Wa = Warrior
Alz = bani
sal = salut
re = respect (Sau poate fi folosit si ca replay. Exemplu:Ion: - Sal ma! Eu: -Re(adica Sal ma! )

P.S.: Distractie placuta! :bounce:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Globbe ;x
AdministratorAdministrator
Globbe ;x


Mesaje Mesaje : 16
Bani Bani : 32
Reputatie Reputatie : 0

Ce este cabal online ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce este cabal online ?   Ce este cabal online ? Icon_minitimeLun Apr 18, 2011 2:31 am

Mersi , comenzile miau fost cel mai de folos . :)
Sus In jos
Mr.Nick
AdministratorAdministrator
Mr.Nick


Mesaje Mesaje : 56
Bani Bani : 122
Reputatie Reputatie : -1

Ce este cabal online ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce este cabal online ?   Ce este cabal online ? Icon_minitimeLun Apr 18, 2011 2:33 am

Si eu am jucat Cabal pe o perioada de 2 ani ... apoi m-am lasat .. aveam un caracter de 122 Blader ... dar din cauza netului m-am lasat... oricum va sfatuiesc sa incercati ! E suepr jocul :D!
Sus In jos
https://star-tutorials.forumotion.com
Continut sponsorizat





Ce este cabal online ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce este cabal online ?   Ce este cabal online ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce este cabal online ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum faci un server de Cabal Online?
» Cabal Server FIles
» Ce este Metin2 ?
» Ce este Sumo Paint . ?
» Care este fontul vostru preferat . ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Tutoriale Star Tutorials :: Games :: CabalOnline-
Mergi direct la:  


Design by Cretsu` and The Unique
MotanelTutorials














 
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente